Kodėl verta keliauti?
7 priežastys keliauti, apie kurias Tu nepagalvojai
1. Keliauti sveika. Ypač, jei tai turistinė-pažintinė kelionė. Kas gali būti geriau už mankštą, gryną orą bei
pasivaikščiojimus po gražiausius gamtinius ir architektūrinius paminklus? Kai kurie žmonės specialiai renkasi tokias keliones, nes tai jiems padeda išlikti sveikiems, sportiškiems bei kupiniems jėgų.
Rekomendacija: piligriminė kelionė Portugalijoje
2. Restartas. Radikalus aplinkos pakeitimas dažnai yra kaip tik tai, ko reikia nuvargusiam kūnui bei protui. Tos pačios sienos, darbas, namai, žmonės ilgainiui pabosta, atrodo, jog dingsta gyvenimo džiaugsmas. Kelionė, nauji įspūdžiai gali padėti susigrąžinti tikėjimą šviesesniu rytojumi. Ką ten tikėjimą, kelionių įspūdžiai padeda iš naujo permąstyti, ar pasirinktas gyvenimo kelias yra teisingas!
Rekomendacija: Taize vienuolynas Prancūzijoje.
3. Įkvėpimas. Gal pasirodys ir keista, bet kai kurie žmonės trenkiasi į pasaulio kraštą vien tam, kad
pasisemtų įkvėpimo savo projektui, naujam darbui, kūriniui, knygai, filmui, verslui, šeimos pamatų kūrimui ir panašiai – priežastis gali būti visiškai beprotiška! Įkvėpimą sukelti gali beveik bet kas – architektūra, įspūdingas kraštovaizdis, žmonės, nuotykiai svečioje šalyje, vietinio gyvenimo ritmas, pamatytas paveikslas ar įvykis.
Rekomendacija: sakurų alėjos Japonijoje.
4. Nauji žmonės. Bendraujant gimsta pažintys, pažintys ruošia dirvą naujiems nuotykiams. Kartais viskas,
ko reikia, yra laiku ir vietoje sutiktas naujas pažįstamas. Vietiniai žmonės svečioje šalyje gali pasidalinti savo gyvenimo būdo ypatumais, patirtimi, patarimais. Bendravimas su skirtingomis kultūromis leidžia suvokti, kad ne viskas gyvenime yra taip, kaip kartais gali pasirodyti gyvenant užsidarius tarp savų keturių sienų. Nauji žmonės gali pakeisti vertybes, gali suteikti galimybę iš naujo atrasti džiaugsmą paprastuose dalykuose.
Rekomendacija: pasinaudoti couchsurfing.com teikiama paslauga bei apsistoti keliom dienom pas vietinius. Leisti jiems pažinti save bei atsiverti pačiam.
5. Verslo galimybės. Čia tiesiog paminėsiu vieną sėkmės istoriją. Draugo pažįstami atostogavo užsienyje, tiesa, tiksliai nepasakysiu, kur, bet greičiausiai jie buvo Amsterdame. Vieną dieną bepietaudami užkandinėje Wok To Walk susibendravo su jos savininku. Pašnekėjo apie užkandinės verslo ypatumus, apsikeitė kontaktais. Dar po kiek laiko sudėjo parašus po franšizės sutartimi ir taip Vilniuje duris atvėrė pirmoji Wok To Walk, akimirksniu išpopuliarėjusi tarp greito ir skanaus maisto gerbėjų. Ši istorija suteikia vertingą pamoką, kad reikia nebijoti domėtis, klausti ir siekti daugiau nei tik galima įsivaizduoti.
Rekomendacija: jei būnant užsienyje į akis krito itin įdomi verslo idėja, pasidomėk – gal kaip tik toks verslas prigytų ir Lietuvoje?
6. Savanorystė. Jeigu kada turėjai nesavanaudiškų idėjų išgelbėti pasaulį arba bent jau pamaitinti visus
alkstančius Afrikos vaikus, tai kodėl gi pagaliau nepasiryžus ir to nepadarius? Internete apstu pasiūlymų
savanoriauti. Tiesa, pradinį entuziazmą gali kiek atšaldyti įvairūs dokumentų ir aplinkacijų užpildymai,
tačiau, galiausiai tai įvykdžius ir gavus teigiamą atsakymą, belieka tik susirinkti daiktus ir išvykti keisti
pasaulio.
Rekomendacija: mano vienas pažįstamas mokė vaikus anglų kalbos Rytų Timore. Gal ir tu norėtum?
7. Naujas gyvenimas. Ši alternatyva skirta tik drąsiems, nebijantiems rizikuoti ir neturintiems, ko prarasti. Arba atvirkščiai – viskuo nusivylusiems ir viltį praradusiems. Svečioje šalyje galima tapti tuo žmogumi, kuriuo dėl kokių nors priežasčių negalėjai būti Lietuvoje. Prisimink patarlę: „savam krašte pranašu nebūsi“. Tapti pranašu svečioje šalyje kur kas didesnės galimybės, ypač, jeigu moki kokį dalyką daryti labai gerai ir kuris yra itin reikalingas žmonėms.
Rekomendacija: šiam žingsniui reikia turėti stiprius kiaušinius ir daug valios. Jeigu tu juos turi, valstybė
nesvarbu.