Skrydis su Ryanair. Ką žinoti?

Ryanair yra populiariausia skrydžių bendrovė Lietuvoje (skrendama iš Vilniaus ir Kauno; Kauno skrydžiai pigesni) bei viena iš populiariausių Europoje. Kuomet kompanija pradėjo savo veiklą, skrydžiai lėktuvu buvo nepigus malonumas, paprastam žmogui beveik neįkandamas. Ryanair paslaugos koncepcija buvo paprasta – patį skrydį pasiūlyti už kuo mažesnę kainą, tuo pačiu apmokęstinant bet kokias papildomas paslaugas. Dabar drąsiai galima sakyti, Ryanair pakeitė žmonių suvokimą apie keliones lėktuvu, padarė jas prieinamas kiekvienam. Tačiau Ryanair ne vien gėlytės ir žiedeliai.
Neseniai spaudoje garsiai skambėjo gandai apie Ryanair ketinimą įvesti kainą už naudojimąsi tualetu, įrengti stovimas vietas. Be abejo, nors tai tik gerai apgalvotos viešųjų ryšių akcijos, skirtos padidinti žinomumui ir, vargu, ar šios priemonės kada nors apskritai bus įgyvendintos, tačiau jos puikiai parodo kryptį, kuria eina Ryanair – bus padarytas viskas, kad skrydžio kaina būtų kaip įmanoma maža, tačiau papildomos paslaugos yra ir visada bus apmokestintos. Šiaip jau Ryanair garsėja kaip neitin draugiškos klientui avialinijos, tačiau, kai skrendama už tokią mažą kainą, retas drįsta skųstis. Taigi kokias Ryanair subtilybes reikėtų žinoti paprastam keliautojui?

1. Rankinis bagažas. Keliaujant nemokamai su savimi galima pasiimti vieną vienetą rankinio bagažo. Rankinis bagažas – tai viena kuprinė arba lagaminėlis, arba nešiojamojo kompiuterio krepšys. Jokiu būdu negalima turėti ir kuprinės, ir laptopo krepšio ar panašiai. Jums tikrai neleis pasiimti su savimi daugiau nei vieno vieneto, nors bandančių visada atsiranda. Maksimalus rankinio bagažo vieneto svoris yra 8 kilogramai ir nė gramo daugiau. Nepamirkšite išmatavimų – jie yra 55 x 40 x 20 centimetrų. Aišku, tam tikruose oro uostuose tai nėra tikrinima taip atidžiai, bet geriau gyvenimo sau neapsunkinti bei neprisidėti per daug. Jeigu atsitiko, kad rankinis bagažas sveria daugiau negu galima, į pagalbą galima pasitelkti senus triukus kaip apsirengimas papildomais drabužiais ar visų įmanomų daiktų sukaišiojimas į striukę. Rankinį bagažą galima laikyti prie savęs lėktuve.
2. Kelioninis bagažas. Tai toks bagažas, kuris keliauja į lėktuvo lagaminų skyrių. Jis apmokestinamas papildomai. Galima pasiimti iki dviejų vienetų kelioninio bagažo (antrojo vieneto kainų bei sąlygų reikia ieškoti Ryanair namų puslapyje). Standartiškai galima rinktis iš dviejų variantų: 15 kilogramų svoris kainuoja 95 litus, o 20 kilogramų svoris kainuoja 133 litus (kainos taip pat priklauso nuo sezono). Įvertinkite, kad lagamino svoris taip pat negali viršyti nustatyto, nes kitu atveju darbuotojas lieps peržiūrėti lagamino turinį ir svorį sumažinti. Vėlgi, tam tikrai atvejais, galima praslysti su vienu kitu papildomu kilogramu, tačiau jei norima išvengti streso, reikės laikytis taisyklių.
3. Kortelės mokestis. Ryanair avialinijos turi tokį itin nemalonų dalyką, kaip kortelės mokestis. Tai yra, bilietai atrodo pigūs, jau galima daryti apmokėjimą, ir štai paaiškėja, kad prie bilieto kainos dar prisideda 6 eurų (maždaug 22 litų) mokestis, taikomas mokėjimo kortelei. Ne itin malonus siurprizas. Mokestis netaikomas tik kortelėms Mastercard Prepaid (galima gauti tam tikruose bankuose arba internete per www.moneybooker.com) bei Ryanair Cash Passport (Ryanair ir Mastercard bendradarbiavimo vaisius). Jeigu neturite minėtų kortelių, pabandykite paprašyti pažįstamų, kuriais pasitikite ir kurie turi vieną iš paminėtų kortelių, kad sumokėtų už jus. Kitu atveju teks mokėti papildomas 6 eurus už vieną bilietą.
4. Papildomos paslaugos. Reikia atsiminti viena – kad ir kokia papildoma paslauga iš Ryanair norėsite pasinaudoti, tai jums kainuos. Ar tai būtų sėdimosios vietos rezervavimas, ar pirmumo teisė lipti į lėktuvą, ar kelionės draudimas, ar kiti dalykai – viskas kainuos. Tad užsakinėdami bilietus internetu, atidžiai peržiūrėkite, ar neuždėjote varnelių ten, kur nenorėjote, kas jums kainuotų papildomai.
5. Griežtas Check-In (prisiregistravimas skrydžiui). Registruotis skrydžiui (patvirtinti, kad skrisite) anksčiausiai galima prieš 15 dienų iki numatyto skrydžio, vėliausiai – 4 valandos iki numatyto skrydžio. Registruotis internetu būtina, nes registracijos metu gausite Boarding Pass (Įlaipinimo pasas) elektroninį variantą .pdf formatu, kurį reikės atsispausdinti pačiam. Būtinai tai padarykite namie ar bet kur kitur iš anksto, nes oro uostuose neretai neįmanoma rasti, kur atsispausdinti įlaipinimo pasą, o be jo jūsų paprasčiausiai neįleis į lėktuvą.
Nors kelionių Ryanair lėktuvais komfortiškomis tikrai nepavadinsi, bet ši kompanija nuolat siūlo gerų maršrutų už neįtikėtinai žemą kainą. Jei pavyks, rasite tam tikrų krypčių, kur skrydžio kaina bus 0 litų, teireikės sumokėti mokesčius. Geros kelionės su Ryanair ir gražių kelionių įspūdžių.

Mums visada galite parašyti:

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

arba sekite mus:

     facebookicon