Patarimai keliaujant su mažu vaiku
Jauni tėvai žino, jog keliauti su mažu vaiku yra nemenkas iššūkis. Mažieji jautriai reaguoja į aplinkos pasikeitimus bei įvairius kitus išorinius dirgiklius. Vaikas tampa neramus, muistosi, verkia. Neretai kelionė lėktuvu tampa tikru išbandymu ne tik tėvams, bet ir aplinkui sėdintiems keleiviams. Kelionė automobiliu taip pat gali būti pakankamai sudėtinga, jeigu kūdikis yra jautrus. Būnant svečioje šalyje iškyla įvairių situacijų, apie kurias iš anksto nepagalvojus, galima patirti tikrai nelinksmų kelionių įspūdžių, jau nekalbant apie pašlijusius nervus ir sveikatą (vaiko ir tėvų). Kokių priemonių imtis, kad būtų mažiau rūpesčių? Štai keli patarimai lengvesnei kelionei:
-
Pediatrai rekomenduoja neskristi lėktuvu su vaiku iki 1 mėnesio amžiaus. Jeigu kelionė neišvengiama – išsirinkite patogiausią vietą sėdėti lėktuve, pamaitinkite kūdikį prieš pat kelionę ir leiskite jam gerai atsirūgti, lėktuve vaiką laikykite „ant savęs“, specialiai tam skirtoje „nešioklėje“, turėkite purškalo nosiai, jeigu kabinoje oras pasidarytų itin sausas, be to, geriausia, jei kylant ar leidžiantis lėktuvui kūdikis miega.
-
Su savimi turėkite pirmosios pagalbos vaistinėlę vaikui, kurioje būtų visi reikalingi medikamentai. Nepamirškite sauskelnių, šlapių servetėlių ir kitų būtinų higienos reikmenų.
-
Paimkite kepurę vaikui. Mažieji yra labai jautrūs tiesioginiams saulės spinduliams, tad bet koks ilgesnis kontaktas gali turėti neigiamų pasekmių. Taip pat pravers kremas nuo saulės, skirtas mažiems vaikams.
-
Keliaujant lėktuvu, daugelis vaikų patiria diskomfortą, kuris atsiranda dėl slėgio pokyčio kylant ir leidžiantis. Vaikas lengviau tai ištvers, jeigu tuo metu burnoje turės čiulptuką, specialią gertuvę arba maitinsite jį krūtimi.
-
Keliaujant automobiliu, geriausia vieta kūdikiui yra ant galinės sėdynės specialioje kėdėje. Taip pat turėkite specialias lengvai uždedamas automobilines užuolaidas nuo saulės, kad apsaugotumėte vaiką nuo tiesioginių spindulių.
-
Pasiimkite keletą mažo vaiko mėgstamų žaislų, kuriais būtų galima atkreipti jo dėmesį ir išlaikyti jį susidomėjusį.
-
Svečioje šalyje venkite ypatingai didelių pastangų reikalaujančių kelionių, žygių; nepervarginkite savęs ir vaiko.
Saugiai ir lengvai kelionei reikia pastangų bei žinių. Prieš keliaudami, pasikonsultuokite su šeimos pediatru labiausiai jus neraminančiais klausimais.