Ko mane išmokė kelionės? 18 gyvenimiškų pamokų

    Galiu drąsiai teigti, kad kelionės yra mano aistra. Ne, aš nesu iš tų, kurie kelyje praleidžia 365 dienas per metus. Aš net nesu iš tų, kurie iškeliauja, kur akys mato, su keliais eurais kišenėje. Netgi tranzavęs esu tik kartą gyvenime. Priešingai, aš mėgstu planuoti, mėgstu turėti pakankamai pinigų, mėgstu keliauti pigiai, bet kaip įmanoma patogiai ir nebrangiai. Mano, kaip keliautojo, sąvoka gal ir skiriasi nuo užkietėjusių keliauninkų požiūrio, tačiau ir tebūnie – kiekvienas savaip atranda savo laimę. Šiame įraše noriu pasidalinti paprastomis įžvalgomis iš savo kelionių:

1. Niekas niekada nebūna visiškai taip, kaip planavai, bet taip ir turi būti. Neliūdėk dėl to, priimk tai kaip gyvenimo neišvengiamybę.

2. Pamatyk pagrindinę miesto įžymybę. Visi didesni Europos ir pasaulio miestai turi daugiau nei vieną vietą, pastatą ar objektą, kuris yra vertas dėmesio. Dažniausiai jų visų pamatyti tiesiog neįmanoma. Išsirink vieną tau svarbiausią, kurią nori pamatyti, ir tai padaryk. Eifelis Paryžiuje, Big Benas Londone, Ribeira Porte – matei įžymybę, reiškia, kad matei ir visą miestą.

3. Būtinai pasiimk fotoaparatą. Esu girdėjęs posakį, kad fotografijos skirtoms kvailiams, kurie nesugeba atsiminti. Gal ir taip, bet, manau, daugelis sutiks, kad yra kažkas magiško tame, kai tu įamžini save tam tikroje vietoje, tarsi įprasmini save ir turi įrodymą, kad ten tikrai buvai.

4. Į vietinius reikia žvelgti su atsargia pagarba. Didžioji dalis visų mano sutiktų žmonių keliaujant buvo šaunūs ir labai paslaugūs. Žmonėmis galima ir reikia pasitikėti. Vis dėlto, laikykis paprastos taisyklės – būdamas kitoje šalyje esi tarsi svečiuose, taigi gerbk šeimininką ir nedaryk to, ko nenorėtum, kad jis darytų tavo namuose.

5. Viešasis transportas yra jėga. Žinau, daugelis žmonių vengia viešojo transporto, nes jis purvinas, atšiaurus ir visoks koks. Kita vertus, joks kitas transportas tavęs taip greitai nenuveš iš taško A į tašką B su tokiu puikiu kainos ir kokybės santykiu. Tai, be abejo, galioja didesniems ir išsivysčiusiems pasaulio miestams (nesu buvęs Indijoje, bet man pasakojo, kad ten puikiai veikia ir rikšos).

6. Vietinio maisto reikia paragauti, bet tik iš patikimų rankų. Kad ir kaip viliotų paragauti kokio vietinio skanėsto iš to įtaigaus gatvės prekeivio – kam rizikuoti? Kelionė bus sugadinta, jei vienintelė vieta, kurią aplankei, bus tualetas.

7. Iš esmės keliauti šiltuoju metu laiku yra smagiau nei šaltuoju. Tai, aišku, negalioja skrendant į kokį Egiptą, kur visada vasara.

8. Jeigu nori pajusti tikrąjį miesto pulsą, jame turi praleisti maždaug mėnesį. Iš savo patirties galiu pasakyti, kad praleisdamas kuriame nors mieste ilgesnį laiką, sužinai ir pamatai tokių dalykų, kuriems trumpo vizito metu tiesiog neturėtum laiko.

9. Visada gera idėja yra pasiimti pakankamai kojinių ir apatinių. Nepamiršk asmeninės higienos, nes tai yra vienas iš geros savijautos pagrindinių dalykų

10. Negrybauk oro uoste. Jei tik įmanoma, iš anksto sužinok, kada tavo skrydis, prie kurių vartų stovės lėktuvas, pasisverk savo kuprinę, ar ji neviršija normų. Kaskart oro uostose pamatysi kažkur vėluojančių, besiaiškinančių dėl bagažo svorio, pamiršusių atsispausdinti bilietą, nerandančių lėktuvo keliautojų – nebūk toks, kaip jie, pataupyk savo energiją malonesniems dalykams.

11. Visada turėk žemėlapį po ranka. Kartais nė žemėlapis nepadeda – pasiklysti, ir viskas. Bet žiūrėdamas į gatvių pavadinimus ir lygindamas su esančius žemėlapyje, greitai grįši į teisingą kelią. Jei ir negrįši, prašyk pagalbos vietinės policijos arba (iš bėdos) vietinių.

12. Nepadaugink alkoholio. Žinau, smagu, linksma, geri įspūdžiai ir panašiai – visa tai skamba, kaip puikus pretekstas „prisiliuobti“, bet tai nebe atrodys kaip gera mintis, jeigu atsitiks kokia nelaimė. Jeigu jau niekaip be alkoholio, įsitikink, kad aplinkoje yra kažkas, kas tavimi pasirūpins.

13. Neprivalai kelionės metu apsilankyti visuose miestų naktiniuose klubuose, nebent tai yra tavo kelionės tikslas.

14. Atliekamus smulkius pinigus geriausia išleisti maistui arba suvenyrams.

15. Prieš iškeliaudamas, atlik trumpą miesto, į kurį keliauji, analizę – ką pamatyti, kur nueiti, ko vengti, ką valgyti, kur nusifotografuoti.

16. Greito maisto restoranai, tokie kaip McDonald‘s ar Starbucks, yra geros vietos užkąsti, pailsėti, nueiti į tualetą. Be to, beveik visuose juose nemokamas bevielis internetas.

17. Mažiau yra daugiau. Jeigu keliauji trumpam laikui, neprivalai prisikrauti krūvos drabužių visoms gyvenimo situacijoms. Tikėtina, kad dalies drabužių taip ir neteks dėvėti.

18. Nežvelk į viską per daug rimtai, tiesiog gerai leisk laiką. Dalis žmonių įkalina save kitų žmonių svajonėse „padaryk tą, padaryk aną“, jie yra per daug susikoncentravę ties savimi ir nepastebi, kad pasaulis pilnas netikėtumų, kad neįmanoma visko numatyti, visko suplanuoti. Leisk sau pažinti kitas kultūras ir žmones. Atsipalaiduok, viskas bus gerai.

Mums visada galite parašyti:

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

arba sekite mus:

     facebookicon