11 Natalijos įspūdžių iš kaimyninio Stokholmo - 7
➥
-
1
-
Geriausias laikas aplankyti stokholmą turbūt yra vasara (liepos mėnesį ten šilčiausia).
2
-
Iš Lietuvos vykti į Stokholmą patogiausia lėktuvu (skrydis Ryga - Stokholmas neužima ir poros valandų), bet įdomiausia ir linksmiausia plaukti keltu (tai, beje, ir pigiausias būdas. Keltas taip pat plukdo ir mašinas).Keltas Ryga - Stokholmas turi 8 denius, talpina savyje daugybę kajučių, barų, kavinių, parfumerijos ir maisto prekių, alkoholio parduotuves, kuriose veikia Duty free ir dažnai pasitaiko akcijų - atrakcijų, taip pat čia rasite kelis lošimo stalus ir dažnai besikeičiančius pasirodymus, pradedant cirko profesionalais, lotynų šokiais ir karaoke.
3
-
Į Švediją galima be baimės važiuoti neturint grynųjų pinigų, beveik visur galima atsiskaityti kortele, netgi turguje dažnai yra tokia galimybė.
4
-
Gyventi Stokholmo viešbučiuose gan brangu, pigiausias būdas apsistoti - paprašyti draugų, galbūt gyvenančių šiame mieste, prieglobsčio, arba rinktis taip vadinamą Hostelį, kurių dauguma čia tvarkingi ir nebrangūs.
5
-
Stokholme labai gerai išvystyta sistema City Bikes. Metro galima įsigyti kortelę (kaina apie 300 SEK) visam sezonui (birželis-rugpjūtis) ir važinėtis dviračiu po visą miestą. Svarbiausia nepamiršti kas tris valandas palikti dviratį specialioje stotelėje (iš kur galite pasiimti kitą dviratį ir taip važinėtis visą dieną). City Bikes netgi turi savo programą Ipod`e, kuri rodo kur yra artimiausia "dviračkų palikimo stotelė" ar kur galima, pavyzdžiui, prisipūsti dviračio padangas :)
6
-
Vienu judriausiu rajonu Stokholme galima pavadinti rajoną Sodermal (tai pietinė miesto dalis). Čia gyvena daug jaunimo, yra daug barų ir kavinių. Šalia metro Slussen (Gotgatan gatvėje) yra mažas, bet labai "kietas" baras "Indigo", ten apart alkoholio nieko nerasite. Švedai mėgsta čia "afterwork", taip jie vadina savo pasisedėjimus baruose po darbo, darbadieniais, arba sekmadieniais, kuomet dauguma barų uždaryti :)
7
-
Rajone soFo galima rasti daug ir įvairių dizainerių "šorumų", vintažinių parduotuvėlių. City`je (centrinė miesto dalyje) - vardinės švedų dizainerių rūbų ir kitos parduotuvės. Ir dažniausiai viskas yra netgi pigiau nei Lietuvoje, jau nekalbant apie kokybę.
8
-
Būdami Stokholme turite paragauti tradicinio patiekalo kottbullar - išvertus pažodžiui "mėsos bandelė" (mums labiau priimtina vadinti tai mėsos kukuliais), jie parduodami kartu su bulvių koše ir spanguolių padažu. Restoranuose daug žuvies, krevečių. Būtina paragauti švediškų dešrelių isterband fran Smaland - labai skanu! :) Stokholme daug greito maisto užbegėlių (kebabinių, tradiciniam McDonalds`ui yra vietinė atmaina - Max).
9
-
Pusryčiai Švedijoje dažnai patiekiami iki 10 valandos ryto (taip taip, švedai labai ankstyvi). Dažniausiai rytas pradedamas kava ir vietinės gamybos kepiniais (tradicinėmis bandelėmis "semla" arba cinamoniniais ritinėliais), įvairiais sumuštiniais. Švedijoje egzistuoja tikras kavos kultas, jos puodelis kainuoja kaip pravažiavimas Stokholmo metro, galima rasti daugybę mažų kavinukių, kepyklėlių. Egzistuoja specialus žodis, reiškiantis kavos gėrimo pertraukėlę - fika.
10
-
Dauguma žmonių nemėgsta švedų, mano jog jie neįdomūs ir šalti. Galbūt tame yra dalis tiesos, tiesiog, jie labai teisingi. Jų tokia šalis: visi stengiasi paklūsti įstatymui, viskas padoru ir teisinga, jie dažnai pasitiki "žodžiu", netikrina informacijos, nes patys retai net pagalvoja apie galimą vagystę. Švedai labai vertina tai ką turi, pavyzdžui vasara ten labai trumpa, tad tik pasiaigus žiemai ir šiek tiek sušilus, visi traukia į lauką, parkus, visi barai ir kavinės "persikrausto" į lauką.
11
-
Paragauti: kotbullar (mėsos kukuliai), dešrelės isterband fran Smaland, vietiniai kepiniai, švediškas alus, silkė, lašiša, granatų sidras.Nuveikti: pasivažinėti dviračiu, nusipirkti dekoraciją namams bei kavos, praleisti dieną atrakcionų parke Gronalund (baisiausiuose atrakcionuose sukasi netgi vaikai), penktadienio vakarą pasivaikščioti "barų trikampio" maršrutu, džiaugtis gyvenimu! :)