13 Linos įspūdžių iš Valensijos

Parašė Keliautojai . Paskelbta Valensija

Narių vertinimas:  / 2

1. Las Fallas – įžymiausias festivalis Valensijoje, kurį aplanko apie 4 milijonus žmonių. Festivalis kažkiek primena lietuviškąsias Užgavėnes, tačiau yra kelis kartus didesnis ir spalvingesnis. Festivalis vyksta kovo 1-19 dienomis ir yra kupinas visokių renginių, fejerverkų, saldumynų, gėrimų, spalvų ir kitokių šventinių atributų.

2. Kaip tikriausiai ir kituose Ispanijos miestuose, taip ir čia vyrauja griežtoka valgymo kultūra. Daugybė restoranų, kuriuose valgoma tiksliomis valandomis. Nieko nestebina vėlyvos vakarienės apie 23-24 valandą. Valgis - čia bendravimo dalis, todėl vyrauja tradicija susitikti su draugais penktadienio vakare, visiem kartu pavakarieniauti ir keliauti toliau linksmintis. Priešingai sekmadienio popietės yra skirtos pietums su šeima.

3. Žymiausias valensijietiškas patiekalas – paella: troškinti ryžiai su įvairiais priedais. Garsiausi ir geriausi paellos restoranai išsibarstę apie Valenciją, kur jie nėra orientuoti į didelius turistų srautus ir išlaiko aukštesnę maisto kokybę.

23 įspūdžiai iš Madrido: I dalis (Vaidotas)

Parašė karabasas . Paskelbta Madridas

Narių vertinimas:  / 2

 

1. Karališkieji Madrido rūmai (Palacio de Real Madrid) – tai didžiuliai karalių rūmai su dar didesne aikšte priešais juos. Patalpos šiuo metu pritaikytos visuomenei atviru muziejumi, o įėjimo kaina - apie 6 eurus. Verta dėmesio. Bet fotografuoti viduje negalima.
2. Pirmą kartą lankantis Madride, užburia visur vyraujantis didingumas ir dideli masteliai. Pavyzdžiui, miesto centrą kerta milžiniška gatvė su mažiausiai šešiom juostom pirmyn ir atgal, o eismas itin intensyvus.
3. Būtina aplankyti Prado muziejų (Museo del Prado) – paveikslai, skulptūros, tarp kurių yra ir itin žymių – reikia paskirti bent 3 valandas viskam apžiūrėti; bei Karalienės Sofijos meno muziejų (Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofia) – XIX a., XX a. ir šiuolaikinio meno egzemplioriai, su žymiuoju Pikaso paveikslu „Gernika“ priešaky. Europos Sąjungos studentams abu muziejai nemokami.

To paties autoriaus

Informacija yra pateikiama tik skaitant straipsnį


Taip pat skaitykite

Informacija yra pateikiama tik skaitant straipsnį


Mums visada galite parašyti:

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

arba sekite mus:

     facebookicon