15 Martyno įspūdžių iš Big Sur - 14
➥
1
-
1. Nors Big Sur yra miestelis, turintis apie 1,000 gyventojų, tačiau jau tapo įprasta taip vadinti vakarinės JAV pakrantės atkarpą pusiaukelyje tarp Los Angeles ir San Francisco.
2
-
2. Įprastas vaizdas pro automobilio langą - vairuojant sunku dairytis aplinkui. Džiugina tai, kad kas 5-10 km yra lankytina vieta, kurioje jau galima ramiai grožėtis vaizdais.
3
-
3. Vienas žinomiausių Big Sur objektų - garsusis Bixby tiltas.
4
-
4. Dar vienas Big Sur simbolis - Mcway krioklys. Puikus vaizdas atsiveria iš Julia Pfeiffer Burns State Park. Gaila, bet nusileisti prie paplūdimio šioje vietoje draudžiama, vis tik teko matyti drąsuolių, nepabūgusių negailestingų JAV įstatymų ir pankankamai stataus šlaito.
5
-
5. Įvairių kriokliukų galima rasti ir Limekiln State parke. Pats parkas yra labai gražus ir labai smagu vaikščioti per jį - reikia lipti rąstais, akmenimis ir kt. atsiradusiomis kliūtimis, tačiau tai visiškai nepavojinga, nes yra nedideliame aukštyje. Įėjimas į parką, kaip ir į visus kitus parkus, yra nemokamas. Susimokėti reiktų tik tuo atveju, jei nakvotumėte parko teritorijoje.
6
-
6. Big Sur garsėja ir savo laukine gamta. Vaikštant pakrante, ar jos uolomis, visai prie akių praskrenda pelikanų ar kitų paukščių būriai
7
-
7. Vaikštinėjant verta nuolat dairytis po kojomis. Štai šitas gyvačiokas tik per plauką neišbandė adidas sportbačių gumos tvirtumo.
8
-
8. Big Sur kelio pietuose yra įsikūrusi dramblinių ruonių buveinė, kurie atplaukia čia pakeisti savo odą. Dramblinių ruonių, kurių didžiausi būna iki 5 metrų ilgio ir sveria apie 3 tonas, čia yra jei ne tūkstančiai, tai šimtai tikrų tikriausiai. Labai patiko tai, kad vietoje dirba keletas pensininkų savanorių, kurie visad prieina ir papasakoja daugiau apie dramblinius ruonius, ar apie Big Sur apskritai.
9
-
9. Šie randai ant ruonio reiškia tai, kad jis išgyveno ryklio ar kito plėšrūno ataką.
10
-
10. Šie egzotiški paukščiukai, tik keletas iš gausybės įvairių rūšių, matytų Big Sur'e.
11
-
11. Vaikščiodami pakrantės uolomis, būkite atsargūs, nes galite nusileisti prie pat jūros greičiau, nei to norėtumėte įprastomis salygomis.
12
-
12. Dėl savo gražios, laukinės ir žmogaus beveik nepaliestos gamtos, Big Sur 7-ajame dešimtmetyje buvo viena iš hipių mekų. Dar ir dabar kelyje galima išvysti "hipiškų busiukų", o pats Big Sur miestelis ir persmelktas hipiška atmosfera - tikrai jame pamatysite hipių atstovų, atrodančių lygiai taip pat, kaip iš 8-ojo dešimtmečio filmų, ar koncerto Woodstock'e įrašų.
13
-
13. Big Sur'ą buvo pamėgę ir jame apsigyvenę keletas žinomų JAV rašytojų, propagavusių alternatyvų gyvenimo būdą. Hunter S. Thompson buvo vienas iš jų. Kiti žinomi autoriai: Jack Kerouac, Richard Brautigan, Henry Miller. Red Hot Chilli Peppers daina "Road Trippin" irgi yra apie jų pačių kelionę po Big Sur'ą.
14
-
14. Klajojantys menininkai taip pat neaplenkė Big Sur'o.
15
-
15. Žmonės šneka, kad Big Sur yra viena geriausių vietų žvaigždėms stebėti.