Didysis Afrikos penketas

Didysis Afrikos penketas. Kas tai? Kur jį pamatyti?

Terminas kilo medžiotojų tarpe ir nusako penkis Afrikos gyvūnus, kuriuos, teigiama, yra sunkiausia sumedžioti pėsčiam medžiotojui. Šį garbingą būrį sudaro (Afrikos) dram­blys, liū­tas, (juodasis) ra­ga­no­sis, (afrikinis) bui­vo­las ir le­o­par­das. Šiuo metu tik vienintelį buivolą galima medžioti visiškai laisvai, tad jis ir yra populiariausias taikinys. Tuo tarpu juoduosius raganosius šaudyti griežtai draudžiama visais atvejais, kadangi šie gyvūnai yra atsidūrę ant išnykimo ribos. Skaičiuojama, jog jų yra belikę apie kelis tūkstančius (palyginimui, praėjusio amžiaus 8-ajame dešimtmetyje juodųjų raganosių dar buvo apie 70 tūkstančių).

Užuot šaudžius gyvūnus, geriau juos prižiūrėti ir saugoti. Panašia idėja užsikrėtę verslininkai sugalvojo, jog skambus pavadinimas Didysis Afrikos penketas gali būti puikus masalas turistams iš viso pasaulio. Taigi terminas, iš pradžių vartotas tik medžiotojų kalboje, dabar iš esmės reiškia penketą gyvūnų, kuriuos būtina pamatyti lankantis Afrikoje.

Neturintys galimybių nuvykti į Afriką, bet labai trokštantys išvysti gyvus penketo narius, gali tai padaryti zoologijos soduose. Kauno zoologijos sode yra galimybė pažvelgti į liūtą ir snieginį leopardą. Rygos zoologijos sode pasitiks liūtas. Na, o artimiausia ir patogiausia lietuviui vieta, kur pavyks pavyks pamatyti visą Didįjį penketą, yra Lenkijoje, Varšuvos zoologijos sode.

  • Dramblys
  • Liūtas
  • Raganosis
  • Buivolas
  • Leopardas

Linksmų kelionių įspūdžių ir, jeigu pavyks pamatyti šiuo nuostabius gyvūnus, būtinai papasakokite apie tai visiems, socialiniame tinklapyje www.maciau.lt!

Mums visada galite parašyti:

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

arba sekite mus:

     facebookicon